Uzależnienia – Ośrodek Terapii uzalezniony.pl

Masz problem z uzależnieniem, a może ktoś z Twoich bliskich? Szukacie odpowiedniego ośrodka, w którym otrzymalibyście pomoc fachowców a pobyt byłby raczej przyjemnym wspomnieniem? Komfortowe warunki, doskonale wyszkolona kadra, przyjemna, miła atmosfera, kontrole sanepidu, ładne, zadbane pokoje (1,2 lub 3 osobowe)… – czy to w ogóle możliwe zapytacie?

Owszem.

W Ośrodku Terapii Uzależnień (nie)uzależniony – z Tarnowa.

To prywatny Ośrodek, w którym za pobyt (28 dniowy) należy zapłacić od 4.5 – 6.5 tysiąca złotych (wszystko oczywiście można rozłożyć na ogodne raty). Nie trzeba mieć skierowania do ośrodka, dzwonisz, umawiasz się na termin i przyjeżdżasz.

Podczas przyjęcia osoba powinna być „trzeźwa” – jeśli jednak nie ma takiej możliwości, ośrodek nie skreśla takich osób – ponieważ jest tu możliwość odtrucia alkoholowego (dodatkowo płatnego), które polega na przyjmowaniu odpowiednich leków.

Wielkim plusem Ośrodka jest zaangażowanie personelu. Pobyt w Ośrodku ma nie tylko przynieść trzeźwość i wytrwałość w przyszłości, ale chodzi tutaj o motywację, o pomoc w tym by osoba nie tylko była wolna od nawyku, ale przede wszystkim by była silna.

Ośrodek leczenia uzależnień prowadzi rozmowy/interwencje, które mają za zadanie jeszcze bardziej motywować osoby do podjęcia pełnej terapii – grupowej i indywidualnej.

Jakie są czynniki, które mogą rozpocząć zmianę u osób pijących/grających/zażywających problemowo?

-Przede wszystkim informowanie go na temat problemów zdrowotnych jakie mogą wystąpić gdy będzie kontynuował swój styl życia.

-Podkreślanie tego, że to własnie ta osoba, nikt inny jest odpowiedzialny za siebie.

-Udzielanie porad, które dotyczą sposobów na wprowadzanie zmian w swoim życiu.

-Dostarczanie informacji na temat sposobów (a jest ich wiele) – jak można wyjść z nałogu.

-Empatia. Empatia terapeutów – to bardzo istotna sprawa.

Odwiedź stronę internetową Ośrodka i poznaj kadrę, poznaj warunki na jakich możesz dostać się do ośrodka i podjąć leczenie. Zobacz jak wygląda sam ośrodek i przeczytaj opinie na jego temat.